Fugalı Dış Cephe Kaplama ( Mantolama ) Uygulaması Nasıldır?

http://www.pormax.com.tr/fugali-dis-cephe-kaplama-mantolama-uygulamasi-nasildir/

Fugalı Dış cephe kaplama malzemesinin üzeri söve harcı ile kaplama yapılmıştır. O nedenle uygulaması tamamen kolaydır.binanızın dış cephesi kaplamaya uygun olduktan sonra ( eski dökülen sıva vs varsa temizlendikten ve kirden arındırıldıktan sonra ) fuga panel yapıştırıcısıyla tamamının taraklama yöntemiyle arkasına yapıştırı sürülerek yapılır. Kesinlikle öbekleme adı verilen, panelin arkasında bazı noktalara harc uygulanmasıyla yapılan bu yöntem tamamen tercih edilmez. o nedenle fuga paneller tam taraklama adı verilen method ile yapılır. fuga panelin arkasının tamamen yapıştırıcı olması gerekmektedir. Daha sonra duvara yapıştırılır ve belirli noktalarından hafif vuruşlarla yapıştıuğından emin olunur.

Yapıştırılan fuga panelin yanına gelecek olan diğer fuga panel yapıştırılmadan, önceden yapıştırılan fuga panelin bitişine ct-84 poliüretan köpük sıkılır. Bu alana KESİNLİKLE ISI YALITIM YAPIŞTIRICISI kullanılmamalıdır. Aksi halde 2-3 ay sonra çatlama yapmaya başlayacaktır. O nedenle ct-84 poliüretan köpük kullanılmalıdır.

Poli üretan köpük kuruduktan sonra dışarı taşan kısmı tamirlenir.Genellikle bu işlem mantolama yapıştırması bittikten sonra yapılmaktadır.

Fugalı dış cephe kaplamada kullanılan dubel t dubel yada söve dubeli adı verilen t şeklindeki dubeldir ve uygulaması fuga aralığındaki iki panelin birbirine bindiği yerden yapılmalıdır.

, , , , , ,