Sık Sorulan Sorular

Söve, 20 Kg/M³ Yoğunlukta (Dansite) Ekspande Polistren Strafor (EPS) bloklarının CNC makina yardımı ile çok farklı çeşitlerde üretilen ve genellikle binalarda pencere kenarlarına hem ısı yalıtımı sağlamak hemde görsel olarak daha güzel göstermesine yarayan, Silis kumu ve bağlayıcı kimyasallarla oluşmuş Söve Harcı ile kaplanan ve uzunluğu standart 200 cm olan ısı yalıtım malzemesidir. Söve Çeşitleri tasarımcıya, firmaya göre çok farklı seçeneklerde olabilir. Söve çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken kısım 2 boyutlu olarak çekme makinasından geçirilebiliyor olmasıdır. Eğer söve çekme makinasından geçirilemiyorsa Elle kumlama metodu ile söve kaplaması yapılır. Elle Kumlama yapılması durumunda yüzey biraz daha pürüzlü olur ve çekme makinasındakine oranla daha incedir..
Söve çeşitleri firmadan firmaya, tasarımcıdan tasarımcıya göre çok değişiklik gösterebilir. Çoğu söve firması söve çeşitlerini seçerken/çizerken bazı konulara dikkat eder. Bunlar direk olarak maliyetle ve söve satış fiyatı ile orantılıdır.O nedenle bu hem tüketici hemde söve üreticisi için önem ve yararlıdır. Özellikle çoğu ürün simetrik olarak üretilir ve böylelikle kullanılan  Ekspande Polistren Strafor (EPS) bloklarında telef oranını azaltır. Böylelikle de maliyet düşürülmüş olur.Aksi durumda bu telefin masrafını tüketici karşılayacağından söve maliyeti daha yüksek rakamlara üretilmiş olacaktır.
Söve kaplama, Ekspande Polistren Strafor (EPS) blokların istenilen söve çeşitlerine göre kesimiyle başlar. CNC makina ile kesimi bittikten sonra, Silis kumu içeren özel kimyasallarla elde edilen söve harcının, söve kaplama makinalarından geçmesiyle suretiyle strafor üzerine söve harcının kaplanmasıyla oluşur. Bazı söve çeşitleri söve çekme makinasından geçemez (3. boyutlu söveler) . Bu durumda elle kumlama metoduyla kaplama yapılır. Fakat elle kumlama söve kaplamaya göre daha incedir.Mecbur kalınmadıkça elle kumlama yerine söve çeşitlerini seçerken kaplama makinasından geçmiş sövleri kullanmak çok daha uygun olacaktır.
Söve model ve modellerini seçerken dikkat edilecek konu aslında yoktur. Bu tamamen tüketicinin zevkina kalmış bir durumdur. O nedenle söve modeli seçmek konusunda tüm karar sizdedir.
Söve fiyatları arasında devamlı bir değişiklik vardır. Bazı söve ler ucuz söve olarak satılır. Bunun tek sebebi ölçülerinin küçük olmasıdır. Ölçüleri küçük olan sövede kullanılan strafor ve söve harcı azdır o nedenle söve fiyatına etki eder. Bazı söve çeşitleri diğer sövelerin 2-3-4 katı olabilir. Böyle bir durumda ise bu sövelerin fiyatları daha fazla strafor ve söve harcı kullanıldığından dolayı artacaktır.
Söve siparişiniz ödemenizin ardından tamamlanmış olur ve sevkiyat işlemleriniz başlar.
Toptan Söve Satışlarımız vardır. Stoktan teslimat yapıyoruz.Çok fazla söve siparişleriniz için bizi 0272 515 14 40 yada 0532 593 04 13 numaralı telefonfan arayarak bilgi alabilirsiniz.
Ürettiğimiz tüm sövele ürünlerin rengi krem rengindedir. Sebebi ise krem tonlarında silis kumu kullanıyor olmamız. Özellikle bu rengi seçmemizdeki amaç Söve uygulaması bittikten ve boya aşamasına geçildiğinde koyu renkteki kum ile üretilen söveler tek kat ile hem astarı hemde boyasyı kapatmaz. Buda ilave zaman,iş gücü ve boya,astar tüketimine yol açar. O nedenle kolay boyanabilmesi için kullandığımız söve rengi kremdir.
Söve siparişiniz onaylandıktan ve ödemenizin tamamlanmasının ardından sevkiyat yoğunluğuna göre en fazla 1 hafta içinde size ulaşacak şekilde Sevkiyatı yapılır.Size belirttiğiniz telefon numaraları üzerinden belirli aralıklarla bilgilendirilir
Söve Fiyatları Kullanılan Ekspande Polistren Strafor (EPS) ve Söve Harcı kullanımına göre değişiklik gösterebilir. Ucuz söve şekil itibariyle diğer söve çeşitlerine göre daha küçük Ekspande Polistren Strafor (EPS) kullanılmıştır Buna bağlı olarak söve üzerine yapılan kaplama diğer büyük ölçülü söve çeşitlerine göre daha az kullanıldığında ucuzdur. Tüm Sövelerde aynı Ekspande Polistren Strafor (EPS) ve aynı söve harcı kullanılır.Sadece söve boyutundan dolayı Söve fiyat değişikliği olur